1998 yılında, Anadolu mermerinin kalbi sayılan Afyon’da 107.000m² alan üzerinde 42.000m² kapalı alan fabrikamızı kurup, Bilecik’te, kendimize ait ilk bej mermer ocağı yatırımını yaparak, doğal taş sektörüne giriş yaptık ve o günden bugüne Afyon, Eskişehir, Bilecik, Muğla, Kaş ve Burdur olmak üzere Türkiye’nin önemli mermer rezerv alanlarında ocaklar açarak, hızla büyüyen sektöre katma değer sunmaya devam ediyoruz.

Temmer olarak, kalite odaklı çalışma anlayışı, nitelikli insan gücü ve modern teknolojimizle bugünden geleceği tasarlıyoruz. Yeni nesil çevreci teknoloji çözümleri ve geleceği öngörebilen bir bakış açısı ile ilerlerken, hammadde, ürün ve serviste her şekilde sürekliliği sağlıyor, yatırımlarımızı öncelikle ‘kalite’ye yapıyoruz.

Kalitenin ise ‘insan’a yatırım ile olabileceğini inanıyor ve çalışanlarımıza periyodik eğitimler veriyoruz. Ocaklarımızdan yılda toplam 300.000 ton blok mermer çıkartarak, bu mermeri 2.000.000 m² kapasiteli entegre tesisimizde işliyor ve müşterilerimize sunuyoruz.

Blok, levha ve ebatlı olarak satışa sunduğumuz ürünlerimizin % 80’ni, Kuzey Amerika, Avrupa, Uzakdoğu, Ortadoğu, Orta Asya gibi dünyanın farklı bölgelerindeki yaklaşık 40 ülkeye ihraç ediyoruz. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vererek, bugün ürettiğimiz blok, levha ve ebatlı mermerin çeşidinin ve işlemesinin artmasını sağlamak ve yeni rezervleri keşfetmek için yoğun bir emek harcıyoruz.

Mimar, tasarımcı ve proje sahiplerine, farklı ebat ve niteliklerde yüzey işleme alternatifleri sunarak, projelerinde çözüm ortağı oluyoruz.

Dünyadaki mermer sektöründe uzman kişilerden danışmanlık hizmeti alarak, yaptığımız üretimin dünya standartlarında olması için özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra, sektörümüzdeki tüm yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek, daha iyisini yapabilmek için çalışıyoruz.

Günümüzde dünyayı kaplayan sentetik yerine, doğal taşı çıkartıp, işleyerek, insana doğal yaşam alanları sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca modern ve büyük dönüşüm kapasitesine sahip arıtma tesisimizle, dakikada 16.000 litre suyu arıtarak çevreye zarar vermiyoruz. Bunun yanı sıra Tema Vakfı’yla yaptığımız işbirliği ile fidanlar ekiyor ve ülkemizi erozyona karşı koruyarak doğal hayatı devam ettirebilmek için mücadele veriyoruz.

Temmer olarak amaçlarımızdan biri de, Türkiye’nin ve dünyanın neresinde güzel, nadide bir hammadde varsa, onu tesisimize getirip, bizim kalitemizle, bizim insanımızla işleyip daha sonra dünyanın en güzel projelerine sunmaktır. Türkiye’de ve dünyada öncü bir kuruluş olarak bunu başarmak istiyoruz.

Üretimi gerçekleştirirken tamamen kendi öz kaynaklarımızı kullanıyor ve ülkemizin ekonomisine katmadeğer sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Tecrübelerimizi gelecek nesillere aktararak, ülkemizin kalkınmasına destek oluyor, dünya doğal taş sektöründeki yerimizi korumak ve daha da büyümek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Rüstem Çetinkaya
Yönetim Kurulu Başkanı

1977 yılında İstanbul’da doğan Rüstem Çetinkaya, İstek Bilge Kağan Lisesi’ni tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu.

2006 – 2008 yılları arasında İstanbul Maden İhraacatçıları Birliğinde (İMİB) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Çetinkaya, 2014 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Bunun yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında, çeşitli vakıf ve derneklerde de görevlerde bulunan Çetinkaya, gelecek nesil mimar ve mühendislerin doğal taş konusunda eğitilmeleri amacı ile üniversitelerde misafir olarak malzeme dersi vermektedir.

2002 yılından bu yana bağcılıkla da ilgilenen Çetinkaya, gayrimenkul sektöründe faliyet gösteren kendi şirketini de yürütmektedir.

1998 yılında kurduğu Temmer’in iki ortağından biri ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Rüstem Çetinkaya evli ve iki çocuk babasıdır.